רשת תיכוני טומשין

רשת תיכוני טומשין בע"מ (חל"צ), היא רשת בתי ספר, אשר הוקמה בשנת 1986, במטרה לפעול לטובת החברה. הרשת כוללת בתי ספר תיכוניים מקיפים, בתי ספר עבור נוער בסיכון,  החינוך המיוחד ותלמידים בעלי ליקויי למידה או הפרעות קשב וריכוז. המטרה העיקרית העומדת במרכז העשייה של הרשת היא נורמליזציה של התלמידים, מתן הזדמנות ראשונה ומשמעותית עבורם ולמידה על פי הצרכים המתאימים להם, ולבסוף להובילם לתעודת בגרות מלאה .

כיום, רשת תיכוני טומשין, מאגדת תחת כנפיה פעילויות בתחומי חינוך מגוונים ומנהלת בהצלחה רבה בתי ספר בחברה היהודית, הערבית, הבדואית ובחינוך המיוחד. כמו כן, היא מקיימת צהרונים בגנים ובבתי הספר היסודיים בפריסה ארצית.

 ייחודה של הרשת ויתרונה המובהק, הוא ביכולתה להעניק חינוך איכותי לאוכלוסייה המצויה בפריפריה – הן בפריפריה הגיאוגרפית, הן בפריפריה החברתית והן בפריפריה החינוכית.

הרשת מתמחה בהובלת מערכות חינוך, בתי ספר, צוותים ותלמידים להצלחה ומצוינות, תוך קידום אוכלוסיות, הישגים לצד שיפור באקלים בית ספרי ובתחושת המסוגלות והשייכות ע"י התאמת תכנית ייחודית לכל בית ספר וצרכיו.

 רשת תיכוני טומשין מאמינה כי לכל תלמיד הזכות ללמוד במוסד המכבד אותו כאדם, מעניק לו תחושת ביטחון וחוסן נפשי, מאמין בו ומאפשר לו להשתלב במסלול לימודים המתאים ביותר ליכולותיו, רצונותיו ומשאלות ליבו. זאת לצד עיצוב זהותו של התלמיד כבוגר ערכי בחברה הישראלית.

 המחשבה הרווחת בקרב הצוות היא, שעשייה חינוכית משמעותית תתקיים במידה והצוות החינוכי מכיר את התלמיד באופן מקיף ועמוק, צוותי ביה"ס יהיו מעורבים בתחומי חייו השונים של התלמיד, ישלבו בעשייתם תכניות ופעולות לחיזוק הפן הרגשי, החברתי והערכי, לצד ובשילוב תהליכי הלמידה.

הרשת מאמינה בהענקת מעטפת ייחודית לכל בית ספר, כאשר נציגי הרשת מלווים את המערך הפדגוגי, הלוגיסטי והתפעולי. הנהלת הרשת עומדת לשירותם ולצידם של מנהלי בתי הספר באופן יומיומי. במהלך שנת הלימודים, הרשת מקיימת מפגשי עבודה עם הצוותים המובילים, למען שיפור איכות ההוראה והצמחת הפדגוגיה לצד קידום הישגי התלמידים, לצורך היכרות מעמיקה של העשייה, והתהליכים הקיימים בבית הספר ולמען קידום בית הספר בתחומים שונים.

 

כניסה למערכת